Wydarzenia

Poznańska konferencja naukowa Polskiego Towarzystwa Pedagogicznego

07 czerwca 2018

W dniach 4-5 czerwca 2018 r. odbywała się konferencja naukowa organizowana przez Polskie Towarzystwo Pedagogiczne. Konferencja była zatytułowana Pedagogika i dialog. Ku zaufaniu i wspólnotowości. Nasz Zakład reprezentowali dr hab. Piotr Kostyło, prof. UKW (wiceprzewodniczący zarządu głównego PTP) z wystąpieniem w sesji plenarnej "Emile Durkheim i tęskonta za wspólnotowością" oraz dr Kazimierz Czerwiński z wystąpieniem zatytułowanym "Kultura obywatelska w ponowoczesności. Wybrane konteksty edukacyjne". Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją z wydarzenia.

czytaj całość…

Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Szkoleniowa Strategia Bezpieczeństwa Narodowego w sytuacji zagrożenia

12 maja 2018

W dniach 10-11 maja 2018 r. miała miejsce Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Szkoleniowa Strategie Bezpieczeństwa Narodowego w sytuacji zagrożenia - implikacje praktycze do współpracy samorządów, społeczeństwa, służb mundurowych. W konferencji czynny udział wzięli przedstawiciele Zakładu Filozofii Wychowania i Edukacji Obywatelskiej UKW:

czytaj całość…

Spotkanie z Janem Kumą

26 kwietnia 2018

26 kwietnia 2018 r. miało miejsce spotkanie z Panem Janem Kumą, żołnierzem AK. Studenci oraz młodzież licealna mieli okazję wysłuchać opowieści uczestnika akcji Most III, polegającej na przerzucie części niemieckiej rakiety V-2 do Londynu.

 

czytaj całość…

Konferencja Ethics and Education

18 listopada 2017

W dniach 24-25 listopada 2017 r. odbyła się  międzynarodowa konferencja naukowa Ethics and Education. Przedsięwzięcie to organizowane jest przez Uniwersytet Warszawski. W gronie znakomitych prelegentów wystąpił również dr hab. Piotr Kostyło, prof. UKW. 

czytaj całość…

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego
Zakład Filozofii Wychowania i Edukacji Obywatelskiej
ul. J.K. Chodkiewicza 30, 85-064 Bydgoszcz